Biozahrada

Petrovo super hnojivo na muškáty, jahody a rajčata

 

Tento týden k nové rubrice Zdravá domácnost, kde budu sdílet domácí recepty na čištění domu bez chemie, přidám ještě jednu rubriku, a tou je Biozahrada. Pokud čtete moje recepty, již jste poznali, že ráda pěstuji bylinky. Hned první recept v této rubrice bude tedy o hnojení zahrádky. Já jsem v létě používala kopřivovou jíchu, ale o víkendu jsem u taťky zjistila, že jeho recept má neuvěřitelné výsledky, a tak jej jdu hned vyzkoušet. Sledujte tento proces spolu se mnou. Taťka je úžasný zahradník.  Někdy vám nafotím jeho zahradu, abyste viděli, jak může vypadat plodná zahrádka. Toto hnojivo použil na muškáty, jahody a na rajčata a byly neskutečné. Bohužel mě nenapadlo jeho zázračné výsledky po hnojení vyfotit, ale toto bezva hnojivo vyzkouším doma na rajčatech a celý proces zdokumentuji.

 

Na zázračné hnojivo budete potřebovat:

4 kostičky kvasnic

2 hrnky křišťálového cukru

2 staré kýble s poklopem (naše jsou od krmiva pro drůbež)

vodu

vařečku nebo klacík na promíchání

 

Postup:

  1. Rozmíchejte kvasnice v teplé vodě. Polovinu vložte do jednoho kbelíku spolu s hrnečkem cukru. Nemusíte se bát, že by voda zůstala sladká a rostlinky vám ulepila. V následujících dnech kvasinky začnou růst a množit se a cukr spotřebují jako potravu. Do kbelíků přidejte vodu a promíchejte. Přikryjte poklopem. Postavte na sluníčko.
  2. Každý den promíchejte. Roztok začne bublinkovat. Tahle fáze bude trvat 3–4 dny.
  3. Když přestane bublinkování, máte hotovo a můžete používat.
  4. Přidejte 1 hrníček kvasnicového roztoku do velké konve a doplňte vodou.
  5. Polívejte rostlinky navečer ke kořenům.

Koukněte na mé fotky, zda uvidíte rozdíl. 😊 Kde já vidím ten zásadní rozdíl je množství nasazených puků u denivek. Takhle tedy ještě nekvetli. Rajčata značně narostli, ale to se dá připočíst na vrub dešťům. Ale pokud se podívám na květy u rajčat, tak taky dobrý.