Zdravé vaření

Můj letošní nejlepší džem s meruňkami a badyánem

Dostala jsem od táty zamražené meruňky z léta. V létě se mi z nich povedl skvělý džem, tak jej dnes vyrobím znovu a vás a vás pozvu k tomuto tvoření také. Abychom zachovali co nejvíce vitaminů v ovoci a marmeláda zůstala krásně jasně barevná, musíme zkrátit délku vaření na minimum. Ideálně do 10 minut.

 

Co budete potřebovat:

2 kg vypeckovaných meruněk

600 g třtinového cukru

2 lžičky mletého badyánu

20 g citrusového pektinu https://www.gresik.cz/ostatni-vyrobky/1424-citrusovy-pektin/

2 lžičky kyseliny citrónové

 

Příprava:

  1. Mám krásně vypeckované, nakrájené meruňky, které jsem nechala pomalu rozmrznout. Tyhle meruňky jsou drobnější, tak je nechávám rozkrojené na půlky. Mám ráda na vaflích větší kousky ovoce, proto už je dál krájet nebudu. Večer je vložím do hrnce a zasypu 500 g cukru. Hrnec dejte do lednice nebo přikryjte pokličkou a položte na zem do sklepa nebo do koupelny. Ovoce si krásně pustí šťávu a tím zkrátíme dobu jeho vaření.
  2. Ráno přidejte badyán a povařte 7–10 minut.
  3. Smíchejte v misce cukr s pektinem a přidejte do meruněk. Nepřidávejte pektin samostatně, protože se vám v džemu vytvoří hrudky. Promíchejte.
  4. Udělejte si test tuhnutí džemu. Na malý talířek dejte lžičku džemu a počkejte, zda rychle začne tuhnout. Pokud je konzistence taková, jak ji máte rádi, další pektin již nepotřebuje. Pokud byly meruňky šťavnatější, přidejte ještě 5 g pektinu smíchaného s cukrem.
  5. Jestliže test tuhnutí dopadl uspokojivě, přidejte kyselinu citrónovou nebo šťávu z jednoho citrónu a povařte 3–5 minut.
  6. Nakládejte do vysterilizovaných sklenic. Okraj sklenice by měl zůstat čistý, jinak by mohlo dojít ke kontaminaci a předčasnému pokažení. Naše babičky okraje utíraly alkoholem a trošku nalily vždy i navrch džemu. Já jen okraj otřu utěrkou nebo ubrouskem namočeným do horké vody. Zavíčkujte a postavte do vystydnutí dnem vzhůru. Po vychlazení sklenice označte. Dárkové malé skleničky koupíte třeba v prodejnách Orion.
  7. Ze 2 kg meruněk získáte 8–10 malých skleniček džemu. A já mám hezký malý dáreček pro mou roztomilou mlsnou neteř k narozkám.

 

Sterilizace sklenic:

Já dávám skleničky včetně víčka do myčky na nejvyšší program a do sklenic džem nalévám horký. Pak už dál hotový produkt nesterilizuji. Ale pokud chcete mít jistotu, sterilizujte ještě hotový produkt v troubě. Do pekáče vyskládejte skleničky a nalejte do něj horkou vodu, aby sahala zhruba do třetiny sklenic. Vložte do trouby předehřáté na 100 °C, sterilizujte 10 minut.