Zdravé vaření

Těstoviny s pestem z medvědího česneku

 

Jde o snadný recept, který je rychle připravený, což je dobrá zpráva pro všechny pracující matky. Tímto zdravím sestry v boji. Takže dámy, pokud jste si připravily pesto z medvědího česneku, teď máte možnost s ním uvařit tuto rychlou večeři. Recept na pesto zde: https://www.bylinkarkazkopanic.cz/2022/04/02/pesto-z-medvediho-cesneku/.

Moje rodina je ze zdravotních důvodů bezlepková a bezlaktózová. Jestliže preferujete lehčí variantu, vyzkoušejte bezlepkové těstoviny a chutnou kokosovou smetanu z Lidlu. Pokud vám lepek a laktóza nevadí, vyměňte za svoje oblíbené těstoviny a svoji smetanu.

 

Co budete potřebovat:

 

1 balík kukuřičných bezlepkových těstovin

olivový olej

1 velkou cibuli

8 stroužků česneku

1 mladou cuketu

1 balík cherry rajčátek

1 kokosovou smetanu

1 skleničku pesta z medvědího česneku

sůl

pepř

 

Příprava:

 

  1. Nakrájejte na proužky cibuli i česnek. Cuketu pokrájejte na kolečka a pak kolečka ještě na půlku, rajčátka taky na půlky. Pokud vaše děti nemají rajčata rády, je skvělou alternativou hrášek.
  2. Vložte zeleninu do zapékací misky, pokapejte olivovým olejem a přidejte pesto. Já jej dávám po lžičkách na různá místa v misce na zeleninu. Nemusíte promíchat. Osolte a opepřete.
  3. Pečte 20–25 minut. Pak přidejte na povrch po lžičkách smetanu a dejte ještě na 10 minut zapéct.
  4. Dle instrukcí na sáčku si připravte těstoviny. Až budou hotové, sceďte je a nechte v hrnci.
  5. Přidejte upečenou zeleninu a lehce promíchejte.
  6. Podávejte se salátkem. Můžete zkusit třeba dresing z tahiny pasty. Recept zde: https://www.bylinkarkazkopanic.cz/2022/02/01/salat-s-tahini-zalivkou/

 

Naši předkové drželi vždy na jaře půst. Po zimě, kdy konzumovali víc masa, půst tělo ocenilo. Půst vás spolehlivě zbaví jarní únavy a malátnosti. Zkuste na měsíc maso omezit. Slibuji, že přinesu víc receptů bez masa. Pokud si do salátu ještě přidáte první jarní bylinky, jako jsou mladé lístky bršlice nebo pampelišky, příliv jarní energie určitě pocítíte.